chip?

Moderátor: T-O-M

Uživatelský avatar
pavelini
Příspěvky: 2637
Registrován: 27 lis 2007 12:53
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: chip?

Příspěvek od pavelini »

Na radu jsem dal a plati to neustaaaaaaaaale. Nejlepe upravim soft tak, ze za nedlouho dam malinke zimaky..
Nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný.
Vše zustalo, jen se doma zabydlelo něco rodinného pro kočárek a konečně něco RS a M

Uživatelský avatar
Fanda
Příspěvky: 137
Registrován: 15 říj 2005 13:20

Re: chip?

Příspěvek od Fanda »

m.artty píše:Potřeboval bych informaci od někoho, kdo má BMW zmáknuté víc než já.... Jaké firmě svěřit chipnutí motoru 3,0 D (160 KW) v BMW X5?
Znám jednoho co auto na 14 dní odstavil a poslal řídící jednotku do německa a teď si to nemůže vynachválit. Jo a stálo ho to na X5 3.0D (170kw) 18tis.kč

Uživatelský avatar
rehy.11
Příspěvky: 182
Registrován: 17 srp 2007 12:58
Kontaktovat uživatele:

Re: chip?

Příspěvek od rehy.11 »

dotaz kluci, mam 320d po FL, tj. 11OkW a pohravam si s myslenkou dat tam na jaro chip, vsechny motorovy komponenty jsou puvodni a i chci, aby to tak zustalo, moje otazka je teda celkem jasna: zvladne puvodni hardware zmenu softu bez problemu nebo bude treba vymenit turbo, spojku a podobny voloviny, resp. jaka bude zivotnost zminenych casti kdyz je necham puvodni a zmenim soft v ridici jednotce, tusim ze tech 110kW se navysuje na cca 130 a kroutak asi o 60Nm...jsem z Kladna a dobry reference mam na Diesel-technik.cz, co vy na to?! predem dekuju...=o)
Splašená italská krabička Grande Punto 1.9 JTD 96kW

Uživatelský avatar
Rendis
Příspěvky: 1853
Registrován: 09 zář 2004 19:43
Kontaktovat uživatele:

Re: chip?

Příspěvek od Rendis »

[quote="rehy.11"]dotaz kluci, mam 320d po FL, tj. 11OkW a pohravam si s myslenkou dat tam na jaro chip, vsechny motorovy komponenty jsou puvodni a i chci, aby to tak zustalo, moje otazka je teda celkem jasna: zvladne puvodni hardware zmenu softu bez problemu nebo bude treba vymenit turbo, spojku a podobny voloviny, resp. jaka bude zivotnost zminenych casti kdyz je necham puvodni a zmenim soft v ridici jednotce, tusim ze tech 110kW se navysuje na cca 130 a kroutak asi o 60Nm...jsem z Kladna a dobry reference mam na Diesel-technik.cz, co vy na to?! predem dekuju...=o)[/quote]

Diesel-technik je velice dobrá volba. Hodně lidí z BMWklubu k němu jezdí.
BMW e34/M5 4.0 V8
BMW e34/M5 3.6
BMW e34 2.5i 24v vanos
2x dopr.prostředek: 1.3 MPi;
ex BMW e36 1.8i R.I.P

Uživatelský avatar
T-O-M
Příspěvky: 3342
Registrován: 13 úno 2006 12:25

Re: chip?

Příspěvek od T-O-M »

rehy.11 píše:dotaz kluci, mam 320d po FL, tj. 11OkW a pohravam si s myslenkou dat tam na jaro chip, vsechny motorovy komponenty jsou puvodni a i chci, aby to tak zustalo, moje otazka je teda celkem jasna: zvladne puvodni hardware zmenu softu bez problemu nebo bude treba vymenit turbo, spojku a podobny voloviny, resp. jaka bude zivotnost zminenych casti kdyz je necham puvodni a zmenim soft v ridici jednotce, tusim ze tech 110kW se navysuje na cca 130 a kroutak asi o 60Nm...jsem z Kladna a dobry reference mam na Diesel-technik.cz, co vy na to?! predem dekuju...=o)
Já bych ti nedoporučil vůbec žádný zásahy do tohoto motoru. Je pravda, že nějaké rozumné navýšení výkonu bežně zvládají sériové komponenty, ale v případě tohoto motoru bych byl opatrnější, protože, už v základu má větší sklon k poruchovosti, než jeho ostatní bratříčkové z dieselové bmw rodiny. Od spousty kluků co maj 2.0d jsem slyšel že dělali repase turba a řešily další trable. Samozřejmě, je to otázka individuálního přístupu každého majitele ke svému vozu, počet najetých km, údržba, servis atd. Ale jestli máš z auta radost, tak dodržuj pravidelné servisní intervali, používej kvalitní olej a na nějaký chip a další úpravy se vybodni, pak se dočkáš spolehlivosti.

Uživatelský avatar
máca
Příspěvky: 2415
Registrován: 18 úno 2006 01:20
Bydliště: mostecko

Re: chip?

Příspěvek od máca »

jj, 320 neni zas neskutecnej drzak, radeji to nech v serii a drz to ve 100% technickem stavu, na chip bych se vybodnul, uz se na nich parkrat delal turbo a jednou pist, prave po "chipovani" od nejakyho "tunera" ten motor je uz ted relativne nasponovanej a proste ten chip co mu prida na sile, to mu uzere na zivotnosti a jak zde nekdo kdysi psal, chipujou se ktafky v TDI a ne bmw :lol:
cabrio bukvice

Uživatelský avatar
rehy.11
Příspěvky: 182
Registrován: 17 srp 2007 12:58
Kontaktovat uživatele:

Re: chip?

Příspěvek od rehy.11 »

necham si poradit, k octavce mam daleko a chci mit daleko a z auta sem vyplasenej jak maly decko a rozhodne ho nechci zadnym zpusobem dojebat, je v tip top stavu a chci, aby tak zustalo, diky moc, to sem potreboval... 8) :idea:
Splašená italská krabička Grande Punto 1.9 JTD 96kW

Odpovědět

Zpět na „BMW Cars“